ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΕΙΔΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ, έτους 2018

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ- ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΓΡΑΠΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΑΣΕΠ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΩΝ ΚΠΓ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2017

Download this file (deltio_typoy_kpg.pdf)deltio_typoy_kpg.pdf41 kB

πΡ. 14/06-06-2018-Ανακοίνωση Οριστικών Τοποθετήσεων σε Οργανικά Κενά του ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής

Το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής με την υπ΄ αρίθμ. 14/06-6-2018 Πράξη του ανακοινώνει τον οριστικό πίνακα τοποθετήσεων σε οργανικά κενά.

Οι εκπαιδευτικοί που τοποθετήθηκαν οριστικά σε οργανική θέση θα κληθούν να αναλάβουν υπηρεσία στις Σχολικές Μονάδες την 29-6-2018, υπό την προϋπόθεση να έχει εκδοθεί η σχετική απόφαση από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας.
Σε περίπτωση που αυτή η απόφαση εκδοθεί μετά την 29-6-2018, θα αναλάβουν υπηρεσία μετά την έκδοσή της, όποτε αυτή πραγματοποιηθεί (συνήθως κατά τη διάρκεια Ιουλίου – Αυγούστου).
Γι’ αυτό καλούνται να ενημερώνονται από την ιστοσελίδα της Δ.Δ.Ε. Χαλκιδικής, όπου και θα αναρτηθούν οι σχετικές ημερομηνίες.

Προσωρινός Πίνακας Τοποθετήσεων σε Οργανικά Κενά

Το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής με την υπ΄ αρίθμ. 13/31-5-2018 Πράξη του συντάσσει προσωρινό πίνακα τοποθετήσεων σε οργανικά κενά.

Οι εκπαιδευτικοί έχουν το δικαίωμα να υποβάλλουν ένσταση επί των τοποθετήσεων σε οργανικά κενά έως τη Δευτέρα 4-6-2018, ώρα 15:00 το μεσημέρι.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής ενημερώνει ότι η προθεσμία υποβολής αιτήσεων οριστικής τοποθέτησης / βελτίωσης παρατείνεται έως την Τρίτη 29-05-2018, ώρα 15μ.μ.

Τοποθετήσεις Υπεραρίθμων Εκπαιδευτικών, Πράξη 12/24-5-2018 _Αιτήσεις Βελτίωσης/Ορ. Τοποθέτησης

Από το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής ανακοινώνονται τοποθετήσεις των εκπαιδευτικών που χαρακτηρίστηκαν υπεράριθμοι με την ΠΡ11/22-5-2018

Οι εκπαιδευτικοί που:

α)  παραμένουν στις Σχολικές Μονάδες ως υπεράριθμοι

β) ζητούν μετάθεση από σχολείο σε σχολείο εντός ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής (έχουν οργανική και ζητούν βελτίωση θέσης)

γ) υπέβαλαν δήλωση για οριστική τοποθέτηση (όσοι είναι στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ)

δ) μετατέθηκαν με την 49922/Ε2/Ε2/26-3-2018 απόφαση μεταθέσεων στο ΠΥΣΔΕ Ν. Χαλκιδικής

έχουν δυνατότητα να καταθέσουν αίτηση-δήλωση προτίμησης για τοποθέτηση σε οργανικό κενό από Πέμπτη 24-5-2018 έως και Τρίτη 29-5-2018, ώρα 10:00 π.μ..

Επισημαίνεται ότι οι εκπαιδευτικοί μπορούν να δηλώσουν και σχολεία όπου δεν έχουν ανακοινωθεί οργανικά κενά, στα οποία μπορεί να δημιουργηθούν κενά από εσωτερικές μετακινήσεις εκπαιδευτικών.

Ονομαστικός Χαρακτηρισμός Υπεραρίθμων Εκπαιδευτικών, ΠΡ11/22-5-2018

Καλούνται οι χαρακτηρισμένοι υπεράριθμοι εκπαιδευτικοί από σήμερα Τρίτη 22-5-2018 έως και την Πέμπτη 24-5-2018, ώρα 11:00 να υποβάλουν δήλωση προτίμησης-τοποθέτησης, μόνον στα σχολεία όπου υπάρχει οργανικό κενό. Ο υπεράριθμος δεν θα καταθέσει αίτηση, εάν δεν υπάρχουν κενά σε σχολεία της ίδιας ή όμορης ομάδας του σχολείου οργανικής του, όπως προκύπτει από τον οριστικό πίνακα οργανικών κενών και υπεραριθμιών. Στις τοποθετήσεις υπεραρίθμων καλύπτονται πρώτα τα κενά στην ομάδα σχολείων (όπου κατέχουν οργανική θέση), και έπειτα στις όμορες ομάδες σχολείων.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΣΕ ΣΧΟΛΙΚΕΣ ΜΟΝΑΔΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ 2018-2019