ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΑΚΟ ΕΤΟΣ 2018 ΝΟΤΙΟΥ ΗΜΙΣΦΑΙΡΙΟΥ

ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΩΝ/ΔΙΕΥΘΥΝΤΩΝ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΜΟΝΑΔΩΝ

Έπειτα από την επικοινωνία με την ΔΔΕ Χαλκιδικής υποψηφίων για την επιλογή Διευθυντριών και Διευθυντών σχολικιών μονάδων, αναμορφώνεται το πρόγραμμα των συνεντεύξεων, όπως φαίνεται στο επισυναπτόμενο αρχείο.

ΔΙΕΥΚΟΛΥΝΣΗ ΑΝΑΛΗΨΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Νέες ειδικότητες στα τμήματα Μαθητείας αποφοίτων ΕΠΑΛ

Πρόγραμμα συνεντεύξεων υποψηφίων Δ/ντών Σχολικών Μονάδων

Από τη ΔΔΕ Χαλκιδικής ανακοινώνεται ο πίνακας με το πρόγραμμα συνεντεύξεων των υποψηφίων Διευθυντών/-ντριών Σχολικών Μονάδων. Σε περίπτωση που κάποιος υποψήφιος δεν μπορεί να παραβρεθεί την προκαθορισμένη ημέρα και ώρα λόγω σοβαρού προβλήματος, παρακαλείται να ενημερώσει τη Δ/νση με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 21-6-2017, ώρα 13:00μ.μ..

ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΑΠΟΣΠΑΣΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΑΛΛΑ ΠΥΣΔΕ ΚΑΙ ΟΛΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΤΟ ΠΥΣΠΕ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Οι εκπαιδευτικοί της Β/θμιας Εκπ/σης οι οποίοι για το διδακτικό έτος 2016-2017 αποσπάσθηκαν από άλλα ΠΥΣΔΕ στο ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής και κατόπιν διατέθηκαν ολικά στο ΠΥΣΠΕ Χαλκιδικής, καλούνται να παρουσιαστούν την Τετάρτη 21.06.2017 στα γραφεία της ΔΔΕ Χαλκιδικής στον Πολύγυρο για να αναλάβουν υπηρεσία.

Τελικός Αξιολογικός Πίνακας Αντικειμενικών Μορίων Υποψηφίων Δ/ντών Σχολ. Μονάδων_4η Ανακοινοποίηση

Οριστικός Πίνακας Τοποθετήσεων σε Οργανικά Κενά του ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής και Οριστικός Πίνακας με Εναπομείναντα Οργανικά Κενά

Το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής με την υπ΄ αρίθμ. 14/15-6-2017 Πράξη του ανακοινώνει τον οριστικό πίνακα τοποθετήσεων σε οργανικά κενά και τον οριστικό πίνακα με τα εναπομείναντα οργανικά κενά.

Οι εκπαιδευτικοί που τοποθετήθηκαν οριστικά σε οργανική θέση θα κληθούν να αναλάβουν υπηρεσία στις Σχολικές Μονάδες την 30-6-2017, υπό την προϋπόθεση να έχει εκδοθεί η σχετική απόφαση από την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας. Σε περίπτωση που αυτή η απόφαση εκδοθεί μετά την 30-6-2017, θα αναλάβουν υπηρεσία μετά την έκδοσή της, όποτε αυτή πραγματοποιηθεί (συνήθως κατά τη διάρκεια Ιουλίου – Αυγούστου). Γι’ αυτό καλούνται να ενημερώνονται από την ιστοσελίδα της ΔΔΕ Χαλκιδικής, όπου και θα αναρτηθούν οι σχετικές ημερομηνίες.

Το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής, μετά από τη συνεδρίαση της Παρασκευής 16-6-2017, ανακοινώνει τον τελικό αναμορφωμένο αξιολογικό πίνακα αντικειμενικών μορίων των υποψηφίων Διευθυντριών/-ντών σχολικών μονάδων, κατά φθίνουσα σειρά.

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018