ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ ΕΕΠ-ΕΒΠ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

Προθεσμία υποβολής ενστάσεων έως Πέμπτη 09-07-2020 και ώρα 11:00 π.μ.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων από 07-07- 2020 μέχρι 15-07-2020 και ώρα 15.00

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΤΗΣ Ε.Ε.Π.Π.Σ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΗ ΚΕΝΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΣΤΑ ΠΡΟΤΥΠΑ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ

Download this file (ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.pdf)ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ.pdf52 kB

Προκήρυξη πλήρωσης κενών θέσεων εκπαιδευτικών στα Πρότυπα Σχολεία (Π.Σ.) και τα Πειραματικά Σχολεία (ΠΕΙ.Σ.) κατά το σχολικό έτος 2020-2021

Download this file (Προκήρυξη.pdf)Προκήρυξη.pdf540 kB

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΠΟΙΗΣΗΣ ΑΔΕΙΩΝ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΩΝ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΩΝ ΞΕΝΩΝ ΓΛΩΣΣΩΝ

Η υποβολή αναγγελίας επικαιροποίησης των αδειών Φροντιστηρίων και Κέντρων Ξένων Γλωσσών, εξαιρετικά για το έτος 2020, παρατείνεται μέχρι τις 31.07.2020 για λόγους ανωτέρας βίας covid-19

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΕΚΠ/ΚΩΝ ΠΕ78 ΣΤΗΝ ΠΔΕ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

Πρόσκληση εκπαιδευτικών ειδικών προσόντων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας για απόσπαση σε Γ.Α.Κ. και Ε.Β.Ε.

ΑΝΑΛΗΨΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ-ΘΕΡΙΝΗ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

1. Οι εκπαιδευτικοί που βρίσκονται στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής την Τρίτη 30-06-2020 θα παρουσιαστούν στη σχολική μονάδα προσωρινής  τοποθέτησης, σύμφωνα με την Πράξη 14/29-06-2020 του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής.

2. Οι εκπαιδευτικοί που μετατέθηκαν στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής την Τρίτη 30-06-2020 παρουσιάζονται αρχικά στη Δ/νση Δ.Ε. Χαλκιδικής και στη συνέχεια στη σχολική μονάδα προσωρινής τοποθέτησης, σύμφωνα με την παραπάνω Πράξη.

3. Σύμφωνα με το αριθμ. πρωτ. 81562/Ε2/26-6-2020 έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ., για λόγους διευκόλυνσης, οι εκπαιδευτικοί που είτε είναι αποσπασμένοι σε άλλο ΠΥΣΔΕ-ΠΥΣΠΕ είτε βρίσκονται σε άδεια κύησης, λοχείας ή ανατροφής παιδιού είτε τελούν σε ειδική άδεια ως υπαγόμενοι σε ευπαθείς ομάδες μπορούν να αναλάβουν υπηρεσία την Τρίτη 30-6-2020 με υπεύθυνη δήλωση που εκδίδεται μέσω της διαδικτυακής πύλης του Ελληνικού Κράτους gov.gr και αποστέλλεται ηλεκτρονικά. Σε διαφορετική περίπτωση, γίνεται δεκτή Υπεύθυνη Δήλωση που αποστέλλεται μέσω τηλεομοιοτυπίας ή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, η οποία στη συνέχεια πρέπει να αποστέλλεται και ταχυδρομικά. Σε κάθε περίπτωση, η Υπεύθυνη Δήλωση αποστέλλεται στη σχολική μονάδα προσωρινής τοποθέτησης.

4. Επίσης, σύμφωνα με το παραπάνω έγγραφο του Υ.ΠΑΙ.Θ., οι εκπαιδευτικοί, που ήταν αποσπασμένοι για το διδακτικό έτος 2019-2020 σε άλλο ΠΥΣΔΕ δεν απαλλάσσονται από την υποχρέωση της θερινής υπηρεσίας σε σχολική μονάδα και από τυχόν άλλη υποχρέωσή τους στο ΠΥΣΔΕ οργανικής.

Προσωρινές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών-14/29-6-2020 Πράξη του ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής

Download this file (ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡ 14_29-6-2020.pdf)ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡ 14_29-6-2020.pdf409 kB

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ78 (Κοινωνικών Επιστημών), για υποβολή αιτήσεων απόσπασης στο Γραφείο Νομικής Υποστήριξης, της Περιφερειακής Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κρήτης

Download this file (ΨΩΥΗ46ΜΤΛΗ-ΙΘ6.pdf)ΨΩΥΗ46ΜΤΛΗ-ΙΘ6.pdf766 kB