Οριστικός Πίνακας Κενών-Υπεραριθμιών - Πρ.17/17-07-2020 - Αίτηση Χαρακτηρισμού Υπεραρίθμου

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής, μετά την Πράξη 17/17-07-2020, ανακοινώνει τον Οριστικό Πίνακα Οργανικών Κενών και Υπεραριθμιών. Στα σχολεία, όπου διαπιστώθηκε υπεραριθμία καλούνται όλοι οι εκπαιδευτικοί της αντίστοιχης ειδικότητας να δηλώσουν αν επιθυμούν ή όχι να κριθούν υπεράριθμοι, καταθέτοντας θετική ή αρνητική δήλωση υπεραριθμίας. Σε περίπτωση που κάποιος εκπαιδευτικός αμελήσει να υποβάλει δήλωση για το αν επιθυμεί ή όχι να κριθεί υπεράριθμος, θα θεωρηθεί ότι ΔΕΝ επιθυμεί και θα συνεχιστεί η διαδικασία σαν να έχει υποβάλλει αρνητική δήλωση.

Προθεσμία υποβολής δηλώσεων ορίζεται από σήμερα Παρασκευή 17-07-2020 έως και τη Δευτέρα 20-07-2020.

Διευκρινίζεται ότι:

1. Οι εκπαιδευτικοί που χαρακτηρίζονται υπεράριθμοι ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΤΗΝ ΟΡΓΑΝΙΚΗ τους θέση μέχρι την ενδεχόμενη τοποθέτησή τους σε νέα οργανική θέση μετά από αίτησή τους.

2. Οι αιτήσεις που υποβλήθηκαν στο διάστημα από 05-06-2020 έως και 10-06-2020 για το ίδιο θέμα δεν θα ληφθούν υπόψη, εφόσον η διαδικασία επαναλαμβάνεται.