Πράξη 10/13-05-2021 του ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής

Α. Έπειτα από τη λήξη της προθεσμίας υποβολής ενστάσεων επί των τοποθετήσεων υπεραρίθμων εκπαιδευτικών σε οργανικά κενά σχολικών μονάδων γενικής εκπαίδευσης, το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής οριστικοποιεί τον πίνακα οργανικών κενών γενικής εκπαίδευσης και υπενθυμίζει ότι:
Οι εκπαιδευτικοί που:
α) παραμένουν στις Σχολικές Μονάδες ως υπεράριθμοι (και είχαν υποβάλει αίτηση βελτίωση θέσης με τη διαδικασία των μεταθέσεων)
β) ζητούν μετάθεση από σχολείο σε σχολείο εντός Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής (έχουν οργανική, ζητούν βελτίωση θέσης και είχαν υποβάλει σχετική αίτηση με τη διαδικασία των μεταθέσεων)
γ) υπέβαλαν αίτηση για οριστική τοποθέτηση με τη διαδικασία των μεταθέσεων (όσοι είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε.)
δ) μετατέθηκαν στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Ν. Χαλκιδικής με την αριθ.: 34132/Ε2/24-03-2021 (ΑΔΑ: 94Δ946ΜΤΛΗ-Ξ4Κ) Υπουργική Απόφαση μεταθέσεων γενικής παιδείας
ε) ανήκουν στην ειδική αγωγή και διορίσθηκαν σύμφωνα με την αριθμ. 106410/Ε1/17-08-2020 (ΦΕΚ 1289/Γ/2020) απόφαση
έχουν τη δυνατότητα να καταθέσουν αίτηση-δήλωση προτίμησης για μετάθεση εντός του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής (βελτίωση) ή οριστική τοποθέτηση σε οργανικό κενό από την Πέμπτη 13-05-2021 έως και τη Δευτέρα 24-05-2021, ώρα 10:00 π.μ..
Για το σκοπό αυτό αναρτώνται εκ νέου:
1. Οριστικοποιημένος πίνακας οργανικών κενών γενικής εκπαίδευσης
2. Πίνακας οργανικών κενών ειδικής αγωγής
3. Αίτηση –Δήλωση βελτίωσης ή οριστικής τοποθέτησης
4. Αίτηση –Δήλωση βελτίωσης ή οριστικής τοποθέτησης ΕΑΕ
Β. Ανακοινώνεται, επίσης, τροποποίηση της διάθεσης αναπληρώτριας εκπαιδευτικού.