Οριστικές Τοποθετήσεις σε Οργανικά Κενά Πράξη 12/28-05-2021 του Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής

Το Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Χαλκιδικής με την υπ΄ αρίθμ. 12/28-05-2021 Πράξη του, και έπειτα από τη λήξη προθεσμίας υποβολής ενστάσεων, οριστικοποιεί:
α) τον πίνακα τοποθετήσεων σε οργανικά κενά γενικής εκπαίδευσης και
β) τον πίνακα τοποθετήσεων σε οργανικά κενά ειδικής αγωγής
οι οποίοι ανακοινώθηκαν με το αριθμ. 2847/25-05-2021 έγγραφο

Οι εκπαιδευτικοί που:
α) υπέβαλαν αίτηση βελτίωσης θέσης με τη διαδικασία των μεταθέσεων
γ) υπέβαλαν αίτηση για οριστική τοποθέτηση με τη διαδικασία των μεταθέσεων (όσοι είναι στη διάθεση του Π.Υ.Σ.Δ.Ε.)
δ) μετατέθηκαν στο Π.Υ.Σ.Δ.Ε. Ν. Χαλκιδικής με την αριθ.: 34132/Ε2/24-03-2021 (ΑΔΑ: 94Δ946ΜΤΛΗ-Ξ4Κ) Υπουργική Απόφαση μεταθέσεων γενικής παιδείας
αλλά δεν κατέστη δυνατό να τοποθετηθούν οργανικά με την παραπάνω διαδικασία, μπορούν, εφόσον το επιθυμούν, να υποβάλουν συμπληρωματική δήλωση για τοποθέτηση στα εναπομείναντα οργανικά κενά από την Παρασκευή 28-05-2021 έως και την Τρίτη 01-06-2021, στην ηλεκτρονική διεύθυνση Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε..
Οι εκπαιδευτικοί που δεν θα τοποθετηθούν σε σχολείο της προτίμησής τους, και εφόσον υπάρχουν εναπομείναντα κενά, τοποθετούνται προς το συμφέρον της υπηρεσίας στις υπόλοιπες κενές θέσεις.
Σχετικά: Οι παρ. 11-12 του άρθ. 15 του ΠΔ 50/1996 και η αριθμ. 137644/Ε1/03-09-2015 εγκύκλιος του Υπουργείου Παιδείας

Για το λόγο αυτό αναρτώνται:
1) Πίνακας Εναπομεινάντων Οργανικών Κενών
2) Αίτηση –Δήλωση βελτίωσης ή οριστικής τοποθέτησης