ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΤΑΞΗ ΣΕ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΚΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Κύρωση οριστικού πίνακα κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών κλάδου ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών σχολικού έτους 2016-2017

Κύρωση οριστικού πίνακα κατάταξης υποψηφίων αναπληρωτών κλάδου ΠΕ25 Σχολικών Νοσηλευτών  για τις δομές Ειδικής Αγωγής της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

1. Φωτοαντίγραφο πτυχίου.
  2. Φωτοαντίγραφο παιδαγωγικής κατάρτισης (για όσους πτυχιούχους απαιτείται).
  3. Ιατρικές γνωματεύσεις

Πρόσφατη Γνωμάτευση:

1. Παθολόγου ή γενικού ιατρού
    2. Ψυχιάτρου

είτε του δημοσίου είτε ιδιωτών ιατρών προκειμένου να πιστοποιηθεί η υγεία σας σύμφωνα με το άρθρο 7 του Ν.4210/2013.

1. Υπεύθυνη δήλωση κωλυμάτων για πρόσληψη (χορηγείται από την Υπηρεσία μας).
  2. Αίτηση για αναγνώριση προϋπηρεσίας (συνημμένες οι βεβαιώσεις προϋπηρεσίας, οι οποίες χορηγήθηκαν αποκλειστικά ως βεβαιώσεις προϋπηρεσίας και όχι για την εγγραφή στον πίνακα αναπληρωτών).
  3. Α.Φ.Μ. (επίσημο έγγραφο στο οποίο αναγράφεται ο Α.Φ.Μ.).
  4. Αριθμός ΑΜΚΑ (σε φωτοτυπία).
  5. Αριθμός Μητρώου ΙΚΑ (φωτοτυπία βιβλιαρίου ή αποδεικτικό Μητρώου ΙΚΑ).
  6. Φωτοτυπία με αριθμό λογαριασμού ΙΒΑΝ με πρώτο δικαιούχο τον αναπληρωτή (από τράπεζα της επιλογής σας).

ΣΗΜΕΙΩΣΗ : Οι αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ/ΠΔΕ οφείλουν να έχουν

λογαριασμό με πρώτο το δικό τους όνομα μόνο από την Εθνική Τράπεζα.

1. Δύο Φωτοαντίγραφα αστυνομικής ταυτότητας.
  2. Πλήρη στοιχεία Μόνιμης Ταχυδρομικής Δ/νσης και τηλέφωνο επικοινωνίας (σταθερό και κινητό).
  3. Για το Πιστοποιητικό στρατολογίας Τύπου Α’, υπεύθυνη δήλωση Ν. 1599/86 στην οποία θα δηλώνεται το μητρώο αρρένων για την αναζήτηση από την υπηρεσία μας.
  4. Για το Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης, υπεύθυνη δήλωση Ν. 1599/86 στην οποία θα δηλώνεται ο δήμος εγγραφής οικογενειακής μερίδας αζήτηση από την υπηρεσία μας.
  5. Αντίγραφο ποινικού μητρώου (αυτεπάγγελτη αναζήτηση).
  6. Βεβαίωση σπουδών (όταν πρόκειται για ενήλικα και σπουδάζοντα τέκνα).
  7. Αίτηση τοποθέτησης (το έντυπο χορηγείται από την Υπηρεσία μας).
  8. Φωτοαντίγραφο του Μεταπτυχιακού ή του Διδακτορικού (μαζί με την αναγνώριση του από το ΔΟΑΤΑΠ και την επίσημη μετάφραση του τίτλου, εφόσον έχει αποκτηθεί στο εξωτερικό).

Τονίζουμε ότι η υποβολή ΟΛΩΝ των δικαιολογητικών είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ καθώς διενεργούνται υποχρεωτικοί έλεγχοι γνησιότητας. Επίσης, εφιστούμε την προσοχή καθώς, χωρίς πρόσφατες Ιατρικές Γνωματεύσεις ΔΕΝ μπορείτε να αναλάβετε υπηρεσία, σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΣΤΟ ΕΚΚΝΑ

Οι αιτήσεις υποβάλλονται στη Δ/νση Δ/θμιας Εκπ/σης Ανατολικής Αττικής από 02-08-2016 έως και 16-08-2016 προκειμένου να καλύψουν τις λειτουργικές ανάγκες του 2ου Γυμνασίου Αυλώνα με Λυκειακές Τάξεις το οποίο λειτουργεί εντός του Ειδικού Καταστήματος Κράτησης Νέων Αυλώνα (Ε.Κ.Κ.Ν.Α.) .

Προκήρυξης πλήρωσης θέσεων εκπ. αγγλόφωνων τμημάτων στο ΣΕΠ Ηρακλείου, ελληνικό και αγγλικό κείμενο

Οι αιτήσεις και τα δικαιολογητικά θα υποβάλλονται στην Περιφερειακή Διεύθυνση Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Κρήτης (Λ. Κνωσού 6, 71 306, Ηράκλειο Κρήτη) από 19-7-2016 έως  και 08-08-2016.

Πρόσκληση υποψήφιων αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΕΑΕ)

Οι αιτήσεις υποβάλλονται από την Τρίτη 19 Ιουλίου έως και τη Δευτέρα 25 Ιουλίου 2016.

Y.A. για αιτήσεις υποψηφίων αναπληρωτών Μουσικών

Οι αιτήσεις υποβάλλονται έως και την Τρίτη 19 Ιουλίου 2016

Download this file (Υ.Α. Μουσικοί Αναπληρωτές.pdf)Υ.Α. Μουσικοί Αναπληρωτές.pdf1326 kB

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να προσέρχονται όλες τις εργάσιμες ημέρες, 9:00-14:00, προσκομίζοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά, όπως περιγράφονται αναλυτικά στις οδηγίες του ΥΠ.Π.ΕΘ. (https://opsyd.sch.gr), σε ηλεκτρονική μορφή, εφόσον αυτό είναι εφικτό.

Επισημαίνεται ότι είναι χρήσιμο, προκειμένου να διευκολύνεται η διαδικασία οι ενδιαφερόμενοι που δεν έχουν φάκελο να προσκομίζουν και βεβαίωση για τον αριθμό φορολογικού μητρώου (Α.Φ.Μ.).

Από τη Δ/νση Δ.Ε. Χαλκιδικής.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΕΑΕ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2014-15

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ  & ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ & ΕΚΠ/ΣΗΣ (ΕΑΕ), ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΓΙΑ ΕΝΤΑΞΗ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΕΑΕ ΣΧΟΛ. ΕΤΟΥΣ 2014-2015

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΤΑΡΓΗΜΕΝΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος για προσληψη ωρομισθίου προσωπικού καταργημένων ειδικοτητων Δευτεροβάθμιας Εκπάιδευσης σχολ. έτους 2014-2015