Δελτίο Τύπου εξετάσεων Ελλήνων του εξωτερικού και τέκνων Ελλήνων υπαλλήλων που υπηρετούν στο εξωτερικό, έτους 2017

Ενήμερωση για το Θεματικό Δίκτυο "Ασφάλεια στο Διαδίκτυο” και προώθηση της νέας αφίσας του

Περισσότερες πληροφορίες στο  http://isecurenet.sch.gr/portal/

Download this file (poster_2017.jpg)poster_2017.jpg4377 kB

Ανάρτηση τηλεοπτικού μηνύματος

Σύμφωνα και με τη σχετική ανάρτηση της ιστοσελίδας του ΥΠ.Π.Ε.Θ., τo τηλεοπτικό μήνυμα υπογράφεται από το ΚΕΘΙ (Κέντρο Ερευνών για Θέματα Ισότητας) ενάντια στον Ρατσισμό και τη Μισαλλοδοξία.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΓΙΑ ΔΙΑΚΡΙΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΑΣ ΤΟΥ ΤΟΜΕΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΤΟΥ ΕΠΑΛ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΙΑΣ

Δελτίο Τύπου για ενεργοποίηση Ειδικών Επταμελών Επιτροπών για Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδ. έτος 2017-18

Οι  υποψήφιοι καταθέτουν τα δικαιολογητικά τους στις Ειδικές Επταμελείς Επιτροπές στην αποκλειστική προθεσμία από Παρασκευή 11 Νοεμβρίου 2016 έως και Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016

Download this file (DT_gia 7meleis epitropes_21_10_2016.doc)DT_gia 7meleis epitropes_21_10_2016.doc73 kB

Βράβευση Μαθητών – Αθλητών της Χαλκιδικής

Την Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου, σε τελετή που οργανώθηκε από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Χαλκιδικής και την Ομάδα Φυσικής Αγωγής βραβεύθηκαν, παρουσία των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής της Διεύθυνσης, οι μαθητές – αθλητές των Λυκείων της Χαλκιδικής που ξεχώρισαν με τις εξαιρετικές τους επιδόσεις την προηγούμενη χρονιά.

Ο Οδυσσέας Μουζενίδης, μαθητής του ΕΠΑ.Λ. Ν. Μουδανιών, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στη σφαιροβολία στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Παίδων της Τυφλίδας, με βολή 21,51μ. Ο ίδιος μαθητής κατέρριψε την προηγούμενη χρονιά δύο φορές το Πανελλήνιο ρεκόρ, τη μία μάλιστα στους σχολικούς Αγώνες Β΄ Φάσης Κλασσικού Αθλητισμού στις Σέρρες.

Ο μαθητής παρέλαβε αναμνηστική πλακέτα και συγχαρητήρια επιστολή από την Διευθύντρια της Δ.Δ.Ε. Χαλκιδικής κ. Τσέκου Αικατερίνη.

Οι μαθητές της ομάδας ποδοσφαίρου του Γ.Ε.Λ. Αρναίας κατάκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου Λυκείων 2015-2016.

Εκπρόσωποι της ομάδας, η Διευθύντρια του σχολείου και οι καθηγήτριες – προπονήτριες της ομάδας παρέλαβαν την αναμνηστική πλακέτα από το Σχολικό Σύμβουλο Φυσικής Αγωγής Χαλκιδικής κ. Πατμάνογλου Στυλιανό.

Συγχαρητήρια στους μαθητές, τις οικογένειες και τα σχολεία τους!

• DSC02931.JPG
  • DSC02944a.JPG
    DSC02944a.JPG
  • DSC02958.JPG