ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΥΠΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΣΕ ΦΟΡΕΙΣ

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν αίτηση από 01-06-2017 μέχρι και 07-06-2017 και ώρα 14:00

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ ΣΤΟ ΣΕΠ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ*** Κενές οργανικές θέσεις Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. για μεταθέσεις σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το σχολικό έτος 2016-2017

Εγκύκλιος Μεταθέσεων Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και ΚΕ.Δ.Δ.Υ. για το σχολικό έτος 2016-2017

Μεταθέσεις 2016-17: Οριστικοί Πίνακες Μοριοδότησης Μεταθέσεων

Κατόπιν εξέτασης των ενστάσεων σχετικά με τους πίνακες μοριοδότησης από το ΠΥΣΔΕ Χαλκιδικής με την αριθ. 5/23.03.2017 Πράξη, ανακοινώνονται οι οριστικοί πίνακες μοριοδότησης μεταθέσεων όλων των τύπων.

Μεταθέσεις 2016-17: Πίνακες Μοριοδότησης

Ανακοινώνονται οι πίνακες μοριοδότησης για τις μεταθέσεις 2016-17.

Ενστάσεις σχετικές με τους πίνακες θα υποβάλλονται από 20-03-2017 μέχρι και 22-03-2017.

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗΣ

ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΓΙΑ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ

Σε συνέχεια της επισυναπτόμενης διευκρινιστικής εγκυκλίου του ΥΠ.Π.Ε.Θ. σχετικά με τις αιτήσεις μετάθεσης, επισημαίνονται τα εξής:

1. Για όσους εκπαιδευτικούς έχουν ήδη καταθέσει και αποστείλει τα δικαιολογητικά που συνοδεύουν την αίτηση μετάθεσης , όποιου τύπου, και εφόσον σε αυτά δεν συμπεριλαμβάνεται το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ή το πιστοποιητικό εντοπιότητας, η Δ/νση Δ.Ε. Χαλκιδικής έχει προβεί στην αυτεπάγγελτη αναζήτηση.
  2. Όσοι εκπαιδευτικοί δεν έχουν ακόμη προχωρήσει στην αποστολή των δικαιολογητικών, θα πρέπει σε αυτά να συμπεριλάβουν και το πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας. Επισημαίνεται ότι θα πρέπει οπωσδήποτε να αναγράφεται η ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας.

Εγκύκλιος μεταθέσεων εκπαιδευτικών Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σχολικού έτους 2016-2017

Οι αιτήσεις υποβάλλονται, από 16-2-2017 έως 28-2-2017, μέσω του Online Συστήματος Διαχείρισης Μητρώου Εκπαιδευτικών